AKP Seçmeninin Zeka Seviyesi Üstüne: Terörist vs Gerizekalı

Geçtiğimiz günlerde Ekşi Sözlük’te paylaştığım şu yazının üstüne “yazıdaki aşağılama ve hakaretleri kaldırır mısın” şeklinde bir soru geldi. Dedim hay hay, ama iki ayaklı bir sorum var: Görüldüğü üzere ben muhalifim. Terörist miyim, vatan haini miyim, bölücü müyüm?

Sadece muhalif olduğum için böyle isnatlarda bulunulamayacağı, tabi ki hiçbiri olmadığım söylendi. Güzel, ama AKP’nin diskuruyla taban tabana bir söylem. Bir anlığına sevindim, sonra vurucu kısma geçtim. Dedim eyvallah, sorunun ikinci ayağına geçeyim o zaman: Bana seneler senesi terörist dendi, hala da deniyor. Bakın, buyrun. Sizinkilerin sözleri. Gerizekalı mı daha kötü bir laftır, terörist mi? Cevabınıza göre gerizekalı sözünü teröristle değiştireceğim.

Tabi ki cevap gelmedi. Kaç gündür de bekliyorum, hala daha cevap yok. Uzun süredir bir AKP’liyle konuşmamış bünyemin de darlandığını belirtmeme, sanırım, gerek yok.

Sonra, sanırım bu yazının yayınlanmasından bir veya iki hafta önce, gittim şu haberi gördüm. Bu “haberi” “okuyan” birinden zerre miskal mantık beklediğim için de kendime sövdüm.1

Ne diyor Takvim? Hürriyet fotoğraf çekmiş koymuş ve demiş ki “burada ağaç kalmadı”. Bunlar da “bak, yalancı bunlar. Biz sorduk, ağaç dikeceklermiş. Ağaçsızlaştırma filan yok. İkinci Gezi’yi yapmaya çalıştılar. Şerefsizler, dış mihrakların içerideki uzantıları”.

Neresinden tutayım? Bir tane mantıklı yeri yok, neresinden tutayım?

Klasik yerden girelim madem: Takvim çalışanlarında ahlak yok. Koymuşlar adanın şimdiki fotoğrafını, demişler ki şu anda şantiye orası:

Güzel. Sonunda da şöyle olacakmış (tabi ki mış zira elde bir bilgisayarda üretilmiş modelden fazlası yok):

Peki, ada önceden neymiş? Bu konuda, ahlaksız oldukları için, hiçbir şey söylemiyorlar. Onu da ben koyayım:

Bak, nasıl da yeşerteceklermiş meğersem adayı? Eskisinden de yeşil olacakmış?

Şimdi bunu ciddiye alanlara ben nasıl gerizekalı demeyeyim? Şu haberi yapana “utanmıyor musunuz” diye sormayan birinin beyninin asgari derecede çalıştığına filan inanamam. Bir yerde gözün gördüğü var, diğer yerde satılan bir hayal. Bir yanda deneyim var, diğer yanda adını koyamadığım bir salaklık.

AKP seçmeninin en azından bu gibi örnekleri gerizekalı. Vallahi bak. Resmen gayba iman gibi bu AKP’ye iman meselesi. Biz de AKP dinine göre şirk ehli olduğumuzdan yiyemiyoruz bu yalanları.

Gerizekalılar.


Sonradan ekleme: “Hacı başın belaya girecek” şeklinde çok mesaj aldığım için bu yazıyı takiben AKP seçmenine yalnızca terörist ve/ya vatan haini diyorum. Cumhurbaşkanının her gün kullandığı bu sıfatların bir aşağılama olduğunu sanmıyorum. Aşağılama olsa cumhurbaşkanı kendine muhalif olanlara karşı kullanmazdı. Değil mi? Bu mantıkla ben de benim fikrime muhalif olanlara terörist ve/ya vatan haini diyebilirim.

Footnotes

  1. Bu yazıyı uzun bir bekleyişten sonra yazdım zira alacağım cevabı gerçekten merak ediyordum. Cevap verilmedi. Yazık.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer