AKP’li Saçmalamaları IV: İsmet Yılmaz ve Veli Tercihli Yeni Kayıt Sistemi

(Ben günlük hayatımda söverim, yazarken hiç sövmemeye, en azından az sövmeye çalışırım. Burada da az sövmeye çalıştığımı baştan bildirmem gerekli)

Türkçe özürlülükte Efkan Ala, Tayyip Erdoğan ve türevleriyle yarışma bakanı İsmet Yılmaz, “çocuklarınızın geleceğini s.ktiğimiz yetmedi bugününü de s.kmeye karar verdik” açıklamasında bulunmuş. Konu “veli tercihli yeni kayıt sistemi”. Haber burada. Her zamanki gibi paragraf paragraf gidelim.

Yeni sistem tamamlandı. Mevcut sistem bu ana kadar gelenlerin en iyisiydi. Peki neden değiştirildi? Bu sınav yarışının okul dışı kaynaklara öğrenciyi yönlendirdiği şeklinde algı var. Bizler vatandaşlarımızından velilerimizden her ne şikâyet gelirse dikkate almak zorundayız. Herkes bu eksiklerden mutabık. 

Senin yalanının Allah belasını versin. Senin de Allah belanı versin. Eski sistem en iyisiydi, yenisini de bir ….in isteğiyle değil vatandaştan gelen şikayetler nedeniyle getirdiniz öyle mi? Allah belanızı versin be. Veliler “siktiredin hacı. İyisi bize gelmez. Boktan olsun biraz” mı dediler?

Allah belanızı versin be. Eğitim lan bu eğitim. Adalet ve askeriyeyle beraber bir memleketin varlığı ve bekası için gerekli olan en önemli kurum. Allah belanızı versin be. Ali Şeriati doğru demiş. Dış düşmanlara çok gerek yok, biz veriyoruz kendimize en büyük zararı. Sizin de Allah bin belanızı versin, sizi destekleyenlerin de Allah bin belasını versin. Bitmediniz, yılmadınız. Bizim hayatımın anasını s.ktiniz, çocuklarımızınkinden de çekmediniz elinizi. Allah belanızı versin be.

TEOG’un yerine stresi kaldıracak, basit bir sistem getirelim. Bizim sistemimiz şu: Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi’ni getirdik. Öğrenci adrese en yakın okula yerleştirilecek.

1 milyon 200 bin öğrencimiz var. 8. sınıfta olup bu yerleştirme sistemine tabii olan öğrencilerimizin sayısı bu. Öğrenciler okullara kayıt oluyor ya, artık veliler çocuklarının hangi liseye gidebileceğini de biliyor. Böylece sınav baskısı da kalkmış oluyor. Bu yolla öğrencilerimiz sosyal etkinliklerini de aksatmayarak okullarına gidebilecekler.

Akademik düzeylerde çeşitlilik sağlanacak, okulun başarı seviyesi de yükselecek. 

Bak bak. Yalana bak. Stresi kaldıracak, öyle mi?

Lan strese giren bebeler zaten sizin boktan, ülkenin helalinden 50 yılını yiyen imam hatiplerinize gitmemek için strese giriyor. Kim uğraşıyor imam hatibe girmek için? Kim çırpınıyor imam hatipte okumak için?

Ne oldu, Galatasaray Lisesi’ne girmek isteyen, Atatürk Fen’e girmek isteyen hangi bebeden stres eksildi?

Allah belanızı versin be. Hepinizin. Tek tek. Sizin de, sizi seçenin de, sizi sevenin de, sizi destekleyenin de, size karşı olmayanın da… Hepinizin tek tek Allah bin belasını versin.

Nasıl yükselecek okulun başarı seviyesi, desenize bir? İyi çocuğu kötü okula göndermekle okul yükselmez, öğrenci düşer. Bilmiyor muyuz bunu? Hadi de ki biz bilmiyoruz. Siz Allah gibisiniz. Hep siz bilirsiniz bir şeyleri, hep yaptıklarınızın ardında bir hikmet var, hep biz anlamıyoruz. Ama Allah gibi siz de açıklamıyorsunuz gaybı.

Siz ne anlatıyorsunuz la? Ne anlatıyorsunuz la siz? Adam mı s.kiyorsunuz siz? Anlatın la. Doğru düzgün anlatın. Anladık hepiniz ilah gibisiniz. Bizler hep vatan hainiyiz. Siz bu ülkenin geleceğini düşünüyorsunuz. Madem o kadar güzel şeyler yapıyorsunuz, anlatın la biz neyi anlamıyoruz?

Bu yılın üniversite birincisi Konya’dan görme engelli bir kızımız biliyorsunuz. Görme engelli okuluna gitseydi bu başarıyı elde edemeyebilirdi. Bundan sonraki her öğrencimiz fedakarlık yaparaktan okullarının kalitesini de artıracak.

Zurnanın zırt dediği yer tam olarak burası. Öğrencilerimiz fedakarlık yapacak, okulların kalitesi artacak.

Siz kimsiniz ? Siz kimsiniz arkadaş? Siz kimsiniz de ÇOCUKLARDAN fedakarlık beklersiniz? Annesi babası fedakarlık beklemez, bekleyemez çocuğundan, siz kimsiniz arkadaş? Kimsiniz siz? Nasıl bir çocuktan fedakarlık beklersiniz? Daha seçme ehliyetine dahi sahip olmayan, aklı çalışmayan, yasal sorumluluğu bile bulunmayan, toy, büyüyecek, birey olacak varlıklardan nasıl fedakarlık isteyebilirsiniz?

Allah bin belanızı versin be. Yemin ediyorum şunu okuduğumda kanım çekildi. Siz nasıl varlıklarsınız? ÇOCUKLARININ GELECEĞİNDEN FEDAKARLIK İSTEYEN BİR HÜKÜMET OLABİLİR Mİ?! Çocuk lan. Çocuk. Bu ülkenin yarını. Daha tercih yapma ehliyetine sahip değil bunlar.

Allah belanızı versin. Sizin de, sizi sevenin de, sizi seçenin de, size destek olanın da, sizden tiksinmeyenin de…

O kadar delirdim ki ana avrat sövmeden devam edemeyeceğim. Ondan burada bitirmek istiyorum. Haberin link’ini yukarıda vermiştim, sövmeye kendiniz devam edebilirsiniz. Dahasını ben de henüz okuyamadım, okuyunca belki ekleme yaparım.

Allah belanızı versin be. Sizin de, sizi destekleyenin de, seçenin de, sevenin de…

1 comments On AKP’li Saçmalamaları IV: İsmet Yılmaz ve Veli Tercihli Yeni Kayıt Sistemi

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.