“Hedef Erdoğan Değil, Türkiye”: Hadi Canım Sen De!

Vatan elden gidiyor. Yapılanlar Tayyip’e karşı değil, Türkiye’ye düşmanlar. Oyunu görün. Vesair, vesair…

Vaktinde vatan hainini tanımlamak diye bir yazı yazdım. Oradan iki paragrafı alıp konuya geçeyim:

“Vatansever kişi, karşılık görme kaygısı bulunmaksızın vatan bellediği toprakların üzerindeki halkın yaşam kalitesini yükseltip ülkesini güçlü kılan kişidir.”

“(Kamuda veya kamuyla alakalı işlerde) Görev görevdir. Yaptığınızda alkışı filan hak etmezsiniz, vatansever de olmazsınız. Ama görevinizi eksik yaptığınızda vatan haini olursunuz. Net.”

Bize deniliyor ki “Erdoğan değil hedef. Türkiye’yi hedefe koydular, anlamıyor musun gerizekalı”.

Ah canım benim. E biz senelerdir “Erdoğan Türkiye’yi hedefe koydu, Türkiye mahvedildi, boka döndü” diyoruz da bize kötü diyorsunuz. Görüyoruz ki dediğimiz de doğru: Lira tepetaklak olmuş, ülke iç savaşın eşiğinde, koca ülkenin kaderi Rıza denen bir pezevengin (pardon, cari açığı kapatan, hayırsever bir iş adamının) eline bırakılmış, beyinsiz şerefsizler ülkeyi Tayyipçi-Fethullahçı diye ikiye bölmeye çalışıyor, ülkenin kaderini etkileyecek İstanbul depremine önlem olarak toplanma alanlarına AVM’ler dikilmiş, eğitim bakanı arsızca “çocuklarımızdan fedakarlık bekliyoruz” diyor

Daha sayayım mı?

Bunları Erdoğan mı yaptı? Erdoğan yaptı.

Erdoğan sayesinde Türkiye 80 öncesinden beter hale geldi mi? Geldi.

Şimdi diyorsunuz ki “Erdoğan’ın arkasında durmazsak Türkiye mahvolur”. Cevabı benim yerime başkası versin:

Benim Erdoğan’a bakışım açık ve net: Bu adam Türkiye’yi bitirmekten başka amacı olmayan birisiydi. Geldi, görevini yaptı. Şimdi görevini bitiriyor gibi görünüyor.

Daha fazlasına gerek yok: Anayasayı tanımayan bir devlet başkanı olabilir mi? Türkiye’de var.

Anayasayı tanımamanın suçunu biliyor musunuz? TCK 309/1: Müebbet.

Anayasa yoksa devlet yoktur arkadaş. Bu kadar basit. Bir devlet başkanı ben bu anayasayı tanımıyorum DİYEMEZ. Bunu dedikten sonra hala koltuğundaysa ya kendi kendini, dolayısıyla koltuğunu, boşa çıkarır, ya da anayasanın egemenliğini ortadan kaldırarak devleti.

Yazık değil mi?

Erdoğan koltuğunda oturduğuna göre şunu basitçe diyebiliriz: Türkiye Cumhuriyeti gayrımeşrudur (zira anayasası “egemen” değildir, anayasa egemen değilse devletin kimliği ve işleyişi aksaktır, bunlar aksaksa kanun yoktur, kanun yoksa da devlet yoktur. Sözde kanunun kimi insanlara dayatılması da zorbalıktan başka bir şey değildir zira ortada meşru bir devlet yoktur) ve tekrar meşrulaştırılmak ZORUNDADIR.

Deniliyor ki Erdoğan üstünden Türkiye’ye yükleniyorlar. A benim yiğidim, ben de “Erdoğan’a yüklenirken” bana vatan haini diyordun sen? Şimdi sen hainden yardım mı istiyorsun?

Hani biz vatan hainiydik, teröristtik, darbeciydik, boktuk püsürdük? Biz en has, en kral orospu çocuklarıydık?

Bizler hainiz bebeğim. Unutma bunu. Hainiz zira sizin Erdoğan’ınızı gayrımeşru buluyoruz. Tüm suçumuz da bu.

Şu durumda bizim Erdoğan’a destek çıkmamızla (Türkiye’yi yıkmaya çalıştığını varsayalım) Amerika’ya destek çıkmamız arasında bir fark yok.

Zira iki türlü de Türkiye yıkılıyor.

Tekrar edeyim. Büyük harflerle. HA ERDOĞAN, HA AMERİKA. HER TÜRLÜ TÜRKİYE’YE OLUYOR OLAN.

Ben neden bir düşmana karşı başka bir düşmanı seçeyim ki?

Ben yemiyorum bu “ama ne olursa olsun bu ülkenin cumhurbaşkanı” laflarını. Geçiniz anam babam, geçiniz bunları. Sülo bile “bunlar şöyledir, böyledir” diyerek hain, terörist, bölücü demedi bize. Bu cumhurbaşkanıysa “ya bizden tarafsınız, ya terörden” dedi.

Dedi mi? Dedi.

Terörist dedi mi bana açık açık? Dedi.

Neden terörist dedi? Kendisini desteklemiyorum diye.

Başka bir soruya gerek var mı?

Şimdi bu “adam” mı benim veya benim ülkemin cumhurbaşkanı? Lan bu adam açık açık bölücünün kralı be! Sadece kendisine muhalif diye birisine vatan haini ve terörist diyen biri birleştirici midir, bölücü müdür?

Bölücüden cümle cumhurun başı mı olur?

Ben Vahdettin’e de, İngiliz’e de karşıyım bebeyim. Atatürk bulursam peşine takılırım. Ondan ayrı hiç benden Erdoğan’ı desteklememi filan beklemeyin. İngiliz geldi diye Vahdettin’e tabi olacaksam olan yine benim vatanıma.

Ben vatanperverim. Vahdettinperver değilim. Hasılı, iyi eğlenceler size Vahdettin’inizle.

Leave a Reply

Site Footer