Hepimiz Aynı Gemideyizci Yavşaklara Hitaben

2003. Askerin başına çuval geçirildi. “Buna isyan etmeyecek misiniz?” diye sorulunca dalga geçti BOP eşbaşkanı. Aklına hiç bizim haysiyetimiz, onurumuz, şerefimiz filan gelmedi. Hiç aynı gemide filan değildik. Biz gemiye yüktük sadece.

2003’ten beri Türk Telekom’dan TÜPRAŞ’a neler neler satılmadı. “Lan bunlar satılır mı?” dediğimizde anasını bile satacak olan (belki satmış dahi olan) “abi” bize güldü, siz bize güldünüz. “Bunları satıyorsunuz, yarın memleket batar” dedik, aklınızca dalga geçtiniz. Hiç aynı gemide filan değildik. Biz gemiye yüktük sadece.

2007. Cumhurbaşkanlığı seçimi. “İlk müslüman cumhurbaşkanını seçiyoruz” dendi. “Böyle laf olur mu, herkes gavur da bir siz mi Müslümansınız?” diye sorunca hiç hepimiz aynı gemideyiz denmedi. Aksine İslam düşmanı olduk.

Liste yapacaktım vazgeçtim. Birileri, artık kimse, anasıyla yatsa “zaten kahpeydi karı” diyecek kadar aşağılık varlıklara çok bir laf anlatılabilir değil. Ondan daha önce böyle vatandaş düşman başına başlığıyla yazdığım yazıyı buraya bırakayım, o yazının son kısmını da kopyalayayım:

“Bu kadar şeyi şunun için yazdım: Ekonominin ayvayı yediğini ilk defa tüm devlet böyüklerimiz kabul ediyor. Birden, tek tük de olsa, “hepimiz aynı gemideyiz” insanları türedi bu insanlar arasında. E beni hep gemiden attınız şimdiye kadar, şimdi birden neden aynı gemide olduk?

Zaten benim gibi vatandaş düşman başına. Bak, yukarıda geçmiş ve halihazırdaki cumhurbaşkanı, başbakan, içişleri bakanı, vesairin benim hakkımda dediği birkaç sözü ekledim. Sence beni vatandaş olarak isterler mi?

Dahası, sen olsan aynı gemide mi olurdun bu insanlarla?”

Bir de ufak bir not ekleyeyim. Sizin Fethullahçılara bugün bakışınızla benim size bakışım arasında zerrece fark yok. Üstüne, siz eski dostlarınıza düşmansınız, bense benle hiç dost olmamış, bu nedenle düşman olduğumuz sizlerle düşmanlığa devam ediyorum. Yarın reisiniz (lakabın düşkünlüğüne bakar mısınız? Mafya mı lan bu adam?) döner, siz gene dönersiniz. Ama siz insan olmadığınızdan benim dönme ihtimalim de yok.

1 comments On Hepimiz Aynı Gemideyizci Yavşaklara Hitaben

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer