“Milat” Öncesinde Ekşi Sözlük’te Bulunan Gülen’le Alakalı Birkaç Yazım

Başlık: Fethullah Gülen. 2012-04-26, 00:24:19:

bir parça “hoca” olaydı “kimsenin önünde eğilinmez. insansınız, insan!” derdi. bir parça “efendi” olaydı salya sümük görüntüleri değil vakarı görülürdü videolarda. bir parça hocaefendi olaydı “adam olun” der, örnek olmaya bakardı. hey gidi…

Başlık: Fethullah Gülen. 2012-10-12, 16:55:06:

insaf la. ademoğlunun kardeşi bu sabah ölmüş, öğlende gömmüşler. hangi ara gelsin? bu adamdan ben de nefret ediyorum ama arkadaş biraz destekli sallayın. bir de öldüğü gün buralar pek civcivli olacak. o gün yazılan entry’ler dibine kadar okunacak, ihtimal ki evinden bile adam alınabilecek. aman diyeyim, uyaralım şimdiden. cenazesinde olay çıkmasını istemez kimse – tabi dirisi gibi ölüsü de ülkeye dönmeye korkmuyorsa. gerçi hükümetin “gel başımız üstünde yerin var” çağrısına “yek yeaa” demesiyle “hükümetle ters mi düştü?” diye düşündürmüştür ama akp bu. ne olur ne olmaz. zöge: oha, ortalığı şakirtler basmış. sevmiyorum lan, zorla mı? öldüğünde az istibdat varmış gibi dahasını yapacaksınız, yalan mı?

Başlık: Fethullah Gülen. 2012-10-18, 00:18:40:

ademoğluna (adam demeye içim elvermedi, sildim) haksızca yükleniyorsunuz canlarım. misal `kerbela` bugün olsa yarın zeynep çıkıp “hüseyin’in şehadetinin ardından `taziye`lerini bildiren x’e, y’ye teşekkür ederim” derdi (x ve y yerine arap sermayedarları gelecek). veya `mevlana`’nın ardından `veled çelebi` `zeman` gazetesine iki sayfa ilan verip döneminde topraklarda gücü olan iki imparatora ve cümle vezirlerine filan şükranlarını sunardı. gözünü bürümüş dünyaya gözünü bürüyen parayla gömül be adam. tamam, kefeninin 100 dolarlık bir parçası da benden. açgözlülüğünüzün, doymayışınızın sınırı yok o ki. dahası denmez sana. ölünce arkandan konuşamayacağım bunu o ki, şimdiden diyeyim: iğreniyorum. senden de, sevenlerinden de, yöneticilerinden de. hepinizden iğreniyorum.

Başlık: Fethullah Gülen. 2012-12-09, 18:20:54

sadece yiyip içip sevişen o.ospu çocuğu köpekler olduğumuz için kendisini anlayamadığımız adam. canım benim. allah rızası için kendisini seven/sever görünenlerden başka kimseye yardım etmeyen bir oluşumun başından bahsediyoruz, gelecek melecek diyorlar. gelecek canım, doğru. bir tane de sizden olmayan adama verdiğiniz bursu göster, bak başka hiçbir şey istemiyorum. ondan sonra ben de inanayım ve gerideki bin tane saçmalığı görmeyeyim, on bin tane soruyu sormayayım, milyon tane kafirliği de takmayayım. `allah rızası için` bana 10 lira burs verin de inanayım lan. hadi.

Başlık: Fethullah Gülen. 2012-12-09, 19:52:36:

vay arkadaş, burada bir tartışmanın içine gireceğime de inanmazdım. helal olsun, bu tipine kurban olduklarım bunu da yaptırdı. helal olsun. şimdi arkadaş, her b.ku bilen adamlar ekolüne mensup olacağım bu entry’de. kızmayın. “bana burs vermedi:(” dediğim iddia ediliyor “kendinden olmayan kimseye burs vermemiştir” derken ben. daha sözün tamamını okumaktan ve/ya anlamaktan aciz adamların sevdiği “beni israil peygamberlerine denk” adammış bu adam. ahanda tanımı da çıkardık aradan, devam edebiliriz. kendinden olmayan kimseye burs vermeyen yapılanmanın başıdır. bunu tekrar etmek gerekir zira bu söz, beraberindeki “biz allah rızası için çalışıyoruz” tezini öyle sekteye uğratır ki biraz beyni olan bunu idrak edebilir. bak açıklayalım: allah rızası demek yalnız allah’ı hoşnut etmek için iş yapmak demektir. maddi ve manevi olarak allah’tan başka kimseden medet ummamak, karşılık beklememek demektir. şimdi, yalnızca allah’tan karşılık bekleyen bir adamın birkaç şeyi bilmesi lazımdır (ki alimmiş, peygamber seviyesindeymiş o ki, bilmesi lazım bunları): – ben yalnız mümin kulumun kalbine sığdım diyorsa eğer, mümin kulu mutlu eden allah’ı mutlu eder. ama bu arkadaşlar kendilerinden başka kimseye yardımda bulunmaz, paylaşmaz. yani buradan, dolaylı olarak da değil doğrudan bak, şu sonuç çıkar: ya bu adamlar bu kutsi hadisten bihaber, ya da yalnızca kendilerini mümin kul sayıyorlar. ilki ise cehaletinizde boğulun, ikincisi ise bizi ve sizden olmayan herkesi yolladığınız cehenneminizde. – onlar infak eder diye bin türlü yerde geçen ayetler vardır. şimdi, infak dediğin maldan ve candan paylaşmaktır. sadece kendi cemaatindeki/cemiyetindeki/ailesindeki/soyundaki/ırkındaki, hasılı bir şekilde “kendi gibi” olanlara infak eden adam olduğunuzu iddia ettiğinizde ekonomiden girip sosyolojiden çıkardım ya, hocaefendiniz sağ olsun iktisat kitabı bile yazdı (`enginliğiyle bizim dünyamız`). size ne anlatacağım bu konuda? çok isterseniz mal biriktirmeye karşı olan ayetlerle kapalı ekonomi terimini yan yana koyun, aklınız (umulur ki) varsa ne diyeceğimi anlarsınız. sıkıldım. anlamayacağınız için sıkıldım. kalbinde zerre kadar imanı olanlarmış. sizin imanınız eğer ki gerektiğinde avukat satın almaksa, çok af edersin de, sıçayım imanınıza. i.nelikle hilafetten indirilen hz. ali’den de akıllısınız, bilgilisiniz zaten. o beni israil peygamberleri kadar üstün değil tabi, fethullah gülen varken. hele said nursi ayrı bomba. hz. ali gelmiş bu adamı müjdelemiş filan. benim bildiğim ali zülfikar’ı alır, dakika beklemeden kafasını uçururdu bu adamların. komiksiniz. elinde kur’an olan adamı kandıramazsınız beyler. aşırı komiksiniz. muaviyeden, yezitten farkınız yok. siyasetinize sıçayım sizin.

Başlık: Türkiye’de Herkesin Örgüt Üyesi Olması. 2013-01-21, 20:42:37:

abi artık anlamaz oldum ben bu işi. şimdi bakıyorsun, `tema`’dır, `akut`’tur, `lösev`’dir (hadi seni mi kıracağım kardeşim, `ihh`’dır, `deniz feneri`’dir) toplamda bir milyon üyesi yoktur. ama gel gör ki ne zaman birisi emniyete düşer, mahkemeye düşer, garanti en az bir örgüte üye çıkar. türkiye gibi götünü kaldırmaktan aciz insanların memleketinde nasıl olur da bu kadar çok adam herhangi bir örgüte üye olur, artık emniyet düşünmeye başlamalı bence. tamam yalan, siz de biliyorsunuz ama biraz usturuplu davranın artık. yeni örgütler filan türetin, kayıt merkezi filan açın. bu iş böyle gitmez. herkes dhkp-c’li, herkes pkk’lı, herkes kck’lı da bir yere kadar. toplamda 10.000 üyesi, 100.000 sempatizanı bulunan yapıları bile 1.000.000 üyeli, 30.000.000 sempatizanlı topluluklar gibi gösterir oldu emniyet. zekanız kıt değildir, siz ki fethullah gülenin, saidi nursinin gözbebeklerisiniz. gören de sokaktaki iki adamın biri akpli değil dhkp-c ve pkk’lı zannedecek. biraz daha düzgün, lütfen.

Başlık: Fethullah Gülen Cemaati. 2013-06-01, 03:28:16:

bu babası yüzellilerin, bak her şeyi geçtim, daha bugün polise doldurdukları itlerinin insanları öldürmek için uğraşmasını dahi geçtim, kendilerinden olmayan birine burs verdiklerini gösterdikleri gün ben de özür dileyeceğim; bunca zaman boyunca paraya tapmalarını, amerikan köpekleri olmalarını, allahsızlıklarını, itliklerini, sinsi şeytanlıklarını hep kendim uydurdum diyeceğim. gösterin lan bir tane babası belirsizler. bir tane? allah rızası için çalışıyorsunuz ya, bir tane lan? sizin ilahınız varsa o ilahı sikeyim. benim bildiğim allah, benim inandığım allah, isa’nın musa’nın muhammed’in allah’ı sizden, siz o’ndan berisiniz. sizin sadece dininiz imanınız değil, allah’ınız para pul, güç makam. ilahlarınızı sikeyim! benim allah’ım zaten yapacaktır işini, o yapana dek ben temennimi, arzumu dile getirdim işte. eyyorlamam bu kadar.

Başlık: Hüseyin Avni Mutlu. 2013-06-09, 14:54:06:

sözler kendisine aitse (ki herhalde kendisinindir, bilmiyorum) “sigigitlan” demek yerine “gel, parka bekleriz” denmesi gerekir arkadaş. gelince evvelince konuşmak, yine bu şekildeyse de kucaklayıp “hoşgeldin” demek üzere. ne yapmasını istiyorsunuz anlamadım ki. yenilen bokun geri dönüşü yoktur, doğru. sorgulanması, hesabını vermesi de lazımdır, o da doğru. amma ki şu an “sigigitlan” demenin vakti değildir hacı. üç beş çapulcu olarak yanında üç beş evde tutulan yüzde elli almak istemiyorsan sende de sorun var bence. demiyorum ki “ay cnm yhaa” deyip de pembe gözlüğümüzü takalım. o tomaların altında kalanların, gazdan ciğerleri sökülenlerin, gözünü kaybedenlerin, kafasına aldığı darbeyle düşenlerin, ölenlerin lan ölenlerin de hesabının sorulması lazım. lakin şu an değil. iş bitmeden değil. iş bittikten sonra fethullahın olmayan mahkemeler versin cezasını. şu an değil. bence tabi.

Başlık: Türk Polisi. 2013-06-09, 14:57:54:

pazartesi sana bana saldırmak yerine cebindeki kimliğini bırakıp “ben de sizdenim” dediği anda sarılıp öpeceğim binlercesine sahiptir ya, benimki hayal işte. biz sizin de insan gibi yaşamanızı istiyoruz, anlayın artık oğlum. siz bizim gözümüzü çıkarmak, kolumuzu kırmak, öldürmek istemediğiniz zaman size de açıyoruz kollarımızı, “gelin sarılalım lan” diyoruz. anlayın bunu be. anlayın. “hükümetin değil halkın polisiyiz” dediğiniz dakikada çapulcu olacaksınız belki ya, o dakikada 24 saatlik, 30 saatlik vardiyaların bitmesi, vicdansızca bölücü olarak kullanılmanız son bulacak. tabi bu sözlerimden `fethullahın askerleri` olanlar hariçtir. onlar siktirip gidebilir.

Başlık: Hüseyin Avni Mutlu. 2013-06-11, 20:54:37:

(bkz: #34455771) özür diliyorum beyler. çok özür diliyorum. bir an senin benim gibi biri sandım. değilmiş. çapulcu olmayınca da bir öyle bir böyle yapılabiliyor tabi. neydi mottomuz? savaşta hile hurda mübahtır. sanırım arı vızıltıları toma sesleri, çiçek kokuları da gaz bombasıymış arkadaş için. listemde tayyip ve fethullahın altında yerini ömrü billah sağlama aldın hacı. helal sana. melih bile senden daha iyi bak. o derece.

Ekşi’den yedeği alıp “milattan” önce Gülen ve cemaati hakkında neler yazdığıma biraz bakayım dedim, bunlar çıktı. Köpekler herkesi Fethullahçı diye yaftalıyorlar ya bu ara, dursun dedim kenarda. Ne olur ne olmaz. İt gibi havlıyorlar, gözlerine sokabileyim. Paragraflama yapmadım, üşendim. Anlaşılmaz kısımlar varsa da sorun değil. Malum, mevzu okunmak değil burada.

“Ne belli lan doğru söylediğin” denilirse de verin mail’i, göndereyim XML dosyasını, kendiniz bakın. Onun da doğruluğuna inanmazsanız yazın Ekşi’ye bir mail, isteyin benim yedeği. Vermezlerse ben de iletişime geçer, verdirmenin yolunu ararım.

Yalancı değiliz, dönek değiliz ki saklayacak bir şeyimiz olsun.

Leave a Reply

Site Footer